Tech

Business Competence e Italisë padit Facebook për kopjimin e një aplikacioni

 

Një gjykatë në Milano e specializuar për mosmarrëveshjet e biznesit vendosi këto ditë që Facebook duhet t’i paguajë kompanisë kompjuterike italiane, Business Competence, 350 mijë euro dëmshpërblim për kopjimin e një prej aplikacioneve të saj.

Bëhet fjalë për aplikacionin Faround, i lançuar nga kompania italiane në tetor 2012 për të ndihmuar përdoruesit të gjejnë baret dhe restorantet që mund të jenë me interes në zonat pranë tyre, përcjell ATSH raportimet.