Tech

Laptopët e rinj të Samsungut kanë ekrane QLED dhe procesorët më të rinj Intel

 

Samsungu i ka prezantuar zyrtarisht laptopët e vet Galaxy Book Flex dhe Galaxy Book Ion, ndërsa të dy modelet karakterizohen nga ekranet QLED dhe mbështetja për Project Athena të Intelit, raporton Overclock3D.

Notebookët do të jenë në dispozicion në variante me 13.3 inçë dhe 15.6 inçë, dhe vijnë me mbushje Thunderbolt 3, mbështetje për WiFi 6 dhe hapësirë për ruajtje prej 1TB NVMe. Galaxy Book Flex do të livrohet me serinë e procesorëve Intel 10nm Ice Lake, ndërsa Galaxy Book Ion do të jetë në dispozicion me procesorin e gjeneratës së 10-të Comet Lake. Të dy modelet do t’i kenë deri në 16 GB memorie LPDDR4X ose DDR4.