Apple mund të prezantojë iPhone të ri me sensor të veçantë për gjurmë të gishtërinjve

Apple mund të prezantojë iPhone të ri me sensor të veçantë për gjurmë të gishtërinjve

07 December 2019 09:24

“Economic Daily News” raporton se Apple është në bisedime me “Qualcommin” dhe kompanitë e tjera lidhur me sensorin për gjurmë të gishtërinjëve në iPhone. Megjithatë, këtë herë sensori mund të jetë nën ekranin e telefonit.

Thashethemet sugjerojnë që kjo mund të ndodhë qysh në vitin e ardhshëm, shkruan KOHA Ditore. Spekulohet se për gjurmët e gishtërinjve në iPhone do të ishte një sensor ultrasonik, i cili ishte në dispozicion vetëm në Samsung S10 deri më tani.

Ekziston mundësia që Apple në vitin 2020 do t’i lansojë dy sete të iPhone, kështu që nga informacionet e reja gjatë disa muajve të ardhshëm do të dihet më shumë rreth këtyre sensorëve.

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme