Tech

Zbulohen madhësitë e modeleve të iPhone për sivjet

 

Sipas paralajmërimeve, në shkurt Apple do ta fillojë prodhimin e modelit më të lirë iPhone, i cili do të duhej të emërtohet iPhone 9. Telefoni pritet të dalë në treg në muajin mars. Gjatë shtatorit pritet lansimi i modelit premium të iPhonet. Tani një raport i ri nga blogu Macotakara i zbulon madhësitë e iPhoneve të sivjetshëm, raporton PlayfulDroid.

Sipas raportit më të ri nga blogu japonez, telefoni i sivjetmë iPhone 12, do të ketë model me ekran prej 5.4 inçësh, si dhe model prej 6.1 inçësh. Në fund, modeli më i madh i iPhone 12 do të ketë ekran 6.7 inçësh (me trashësi prej 7.4 mm). Sigurisht që pritet gjithashtu iPhone 9 më i lirë, me një ekran prej 4.7 inçësh.