Tech

Samsungu prezanton telefonin e ri që paloset

 

Samsungu zyrtarisht ka shpalosur telefonin e ri që paloset, Galaxy Z Fold 2. Është pasuesi i telefonit të vitit të shkuar Galaxy Fold, dhe vjen me sistem të ri kamerash, ekran më të madh që i japin modelit të ri elegancë.

Galaxy Z Fold 2 në ekranin e jashtëm ka madhësi 6.2-inç, duke e bërë kështu më lehtë të përdorshëm pa pasur nevojë të paloset për ekran edhe më të madh. Ekrani kryesor është 7.6-inç.