Tech

Mircosofti zbulon specifikat e telefonit Surface Duo

Mircosofti zbulon specifikat e telefonit Surface Duo

Microsofti do të lansojë telefonin android me ekran të dyfishtë të quajtur Surface Duo më 10 shtator, me çmim prej 1,399 dollarësh. Pas disa muajve të paralajmërimeve, tani kjo kompani ka nisur të pranojë porositë për Surface Duo.

Gjersa Miocrosofti ka zbuluar dizajnin e Surface Duo që nga tetori, kompania kishte mbajtur specifikat si fshehtësi. Tani është zbuluar se pajisja përfshinë dy ekrane 5.6 inç OLED. Ndryshe nga Samsung Galaxy Fold, Surface Duo është duke përdorur xham të vërtetë dhe atë që mund të bëjmë në ekrane është njëjtë sikur puna me monitorë të shumëfishë në PC, shkruan The Verge të enjten.