Tech

“Sony” prezanton modelin Xperia 2 II me risi teknologjike

“Sony” prezanton modelin Xperia 2 II me risi teknologjike

Cilësi audiovizive, madhësi kompakte dhe lidhja 5G janë ndër pikat e forta të modelit Xperia 2 II, prezantuar nga kompania ”Sony”.

Smartfoni ka një ekran OLED 6.1 polish me shpejtësi përditësimi 120 Hz, futur në një trup me madhësi 158 ​​x 68 x 8 milimetra dhe peshon 163 gramë.