Tech

Apple sjell ndryshime të mëdha te kamera e iPhonet të ri

Foto: AP
 

Seria e iPhonëve e vitit 2022 do të përjetojë ndryshime të mëdha në sistemin e kamerës, sipas analistit të njohur Ming-chi Kuo në një letër drejtuar investitorëve, raportojnë mediumet “MacRumors” dhe “AppleInsider”.

Sipas tij, kamera e telefonit më të mirë të ri – atij Pro – do të ketë sensor 48-megapikselë për kamerën kryesore.