Tech

Kina mohon sulmin kibernetik ndaj Microsoftit

Foto: Associated Press/AP
 

Kina i mohoi akuzat se ka kryer një sulm të madh kibernetik kundër gjigantit amerikan të teknologjisë, Microsoft.

Të hënën, Shtetet e Bashkuara dhe vendet e tjera perëndimore akuzuan Kinën për piraterimin e Microsoft-it - një platformë e njohur e postës elektronike, që përdoret nga ndërmarrjet në të gjithë botën.