Tech

Shefi i Apple fiton 750 milionë dollarë nga shitja e aksioneve

 

Shefi ekzekutiv i Apple, Tim Cook, ka fituar 750 milionë dollarë nga shitja e aksioneve në gjigantin teknologjik, pasi mbushi 10 vite në punë.

Një kompani që depozitoi në Komisionin e Sigurimeve dhe Shkëmbimit të SHBA-së (SEC) tregon se ai shiti shumicën e aksioneve për më shumë se 750 milionë dollarë.