Tech

Snapchati ndihmon policinë franceze ta shpëtojë 14-vjeçaren nga kidnapuesit

Foto: AP
 

Një vajzë 14-vjeçare franceze, e cila dyshohet se u rrëmbye dhe u përdhunua nga dy burra, është shpëtuar pasi policia përdori GPS-in në aplikacionin Snapchat të telefonit të saj për ta gjetur atë.

Vajza, emri i së cilës nuk bëhet i ditur, thuhet se u josh në një apartament nga një burrë që i ofroi ta priste pasi ajo u largua nga shtëpia javën e kaluar në lagjen Cabucelle të Marsejës, në Francën jugore.