Tech

Twitter njofton largimin e dy drejtuesve të ekipeve të sigurisë

Foto ilustrim
 

Twitter Inc ka njoftuar të premten se shefi i sigurisë i kësaj kompanie nuk ndodhet më aty dhe shefi i tij i sigurisë së informacionit do të largohet në javët e ardhshme.

Ndryshimi vjen pasi bashkëthemeluesi i Twitterit, Jack Dorsey, dha dorëheqjen si shef ekzekutiv në nëntor, duke ia dorëzuar përgjegjësitë zëvendësit të lartë, Parag Agrawal, i cili që atëherë ka riorganizuar strukturën drejtuese të kompanisë së mediave sociale.