Tech

Google pretendon se telefonat Apple dhe Android janë hakuar nga “spywaret” italianë

Foto ilustrim
 

Telefonat inteligjentë Apple dhe Android janë hakuar nga një kompani italiane, ka njoftuar Google, teksa ka thënë se hakerimit ka qenë i kufizuar në telefonat inteligjentë në Itali dhe Kazakistan, raportoi Reuters.

Një kompani me bazë në Milano e quajtur “RCS Lab” ka përdorur mjete për të spiunuar mesazhet private dhe kontaktet e pajisjeve të synuara, thuhet në raport.