Tech

Asus sjell telefonat e rinj që kanë më shumë fuqi për gaming

 

Asus prezantoi dy pajisje të reja për linjën e telefonave Republic of Gamers. Bëhet fjalë për ROG Phone 6 dhe ROG Phone 6 Pro, dy telefona për ata përdorues që shpenzojnë kohë të gjatë duke luajtur lojëra të ndryshme.

Të dy modelet kanë procesorin Snapdragon 8+ Gen 1 deri në 512GB memorie. Kanë ekrane 17.2 centimetra OLED, por frekuenca e tyre e refreskimit prej 165Hz dhe e prekjes prej 720Hz është një përmirësim i madh.