Tech

Youtube ia bllokon qasjen influencuesit të famshëm amerikan

 

Platforma e videove, YouTube, ka ndaluar influencuesin Andrew Tate për shkelje të politikave të kompanisë, raportoi BBC-ja të martën.

Kjo kompani, që është në pronësi të makinës së kërkimit Google, ndërmori këtë vendim pas Metas, që ia ndaloi qasjen Tatet në Facebook dhe Instagram.