Tech

Videot e mercenarëve rusë me nga 1 miliard shikime në TikTok

Foto: AP
 

TikTok ka në përmbajtjen e tij dhjetëra video që “lavdërojnë” dhunën e mercenarëve të Grupit Wagner të Rusisë dhe ato janë parë më shumë se një miliard herë, sipas një raporti të ri.

Wagner ka dërguar mercenarë në Ukrainë në një numër të madh, raportoi BBC-ja të enjten.