Tech

Kina dhe Koreja e Jugut bien dakord për forcimin e bashkëpunimit në industrinë e çipave

Foto ilustrim
 

Kina dhe Koreja e Jugut kanë rënë dakord që të forcojnë dialogun dhe bashkëpunimin në zinxhirët e furnizimit të industrisë së gjysmëpërçuesve, mes shqetësimeve të gjera globale për furnizimet me çipa, sanksionet dhe sigurinë kombëtare, raportoi të dielën Reuters.

Ministri i Tregtisë i Kinës, Wang Wentao është takuar me homologun e tij jug-korean, Ahn Duk-geun në margjinat e konferencës së Bashkëpunimit Ekonomik Azi-Paqësor në Detroit, që përfundoi të premten.