Tech

Koreja e Jugut paralajmëron Googlen dhe Applen për gjoba deri në 50 milionë dollarë

Rusia gjobit Googlen me qindra e mijëra dollarë
Foto ilustrim
 

Koreja e Jugut ka paralajmëruar se kompanitë teknologjike Google dhe Apple, do të përballen me gjoba të mundshme për abuzim me pozicionin e tyre dominues në tregun e aplikacioneve.

Sipas rregullatorit të telekomunikacionit të këtij vendi, gjobat arrijnë deri në 50.5 milionë dollarë.