Tokio 2020

Gjermania me shumë vështirësi e mposht Arabinë Saudite

Foto: AP
 

Gjermania me shumë vështirësi ka arritur ta mposhtë Arabinë Saudite në xhiron e dytë të fazës grupore të turneut në futboll në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”.

Futbollistët gjermanë triumfuan me rezultatin 3:2 në ndeshjen e Grupit D të dielën. Nadiem Amiri (11’), Ragnar Ache (43’) dhe Felix Uduokhai (75’) realizuan për Gjermaninë, ndërsa Sami Al-Najei (30’, 50’) realizoi dy golat për Arabinë Saudite.