Tokio 2020

Edhe dy sportistë pozitivë me COVID-19, në Lojërat Olimpike në Tokio

 

Lojtarët e golfit Bryson DeChambeau dhe Jon Rahm janë jashtë Lojërave Olimpike të Tokios 2020 pasi kanë dalë pozitiv në testin për koronavirus.

Amerikan DeChambeau nuk kishte udhëtuar ende në Japoni, ku ishte vendosur të bënte debutimin e tij olimpik.