Tokio 2020

Nora Gjakova: Nuk po mund të besoj ende se jam kampione olimpike

Foto: AP
 

Nora Gjakova në emocione të mëdha ka thënë se nuk po mund ende të besojë se është kampione olimpike.

Gjakova pak minuta më parë e ka fituar medaljen e artë në “Tokio 2020” në kategorinë deri 57 kilogramë në xhudo. Është medalja e dytë e artë e Kosovës në Tokio, pas asaj të Distria Krasniqit dhe e treta e artë olimpike në përgjithësi. Majlinda Kelmendi kishte fituar të artën për Kosovën në “Rio 2016”.