Tokio 2020

EJU: Një e arritur mahnitëse për Norën dhe vendin e saj

 

Kosova po mbron nderin e Evropës në garat e xhudos në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Japonia ka katër tituj në dy ditët e para, ndërsa planet e japonezëve i kanë prishur vetëm dy xhudistet kosovare.

Pasi të shtunën Distria Krasniqi mori të artën në kategorinë deri 48 kilogramë, këtë sukses të hënën e arriti edhe Nora Gjakova në kategorinë deri 57 kilogramë.