Tokio 2020

Kina mposht Australinë dhe shkon në çerekfinale

FOTO: AP
 

Li Yueru ishte e saktë në dy gjuajtjet e lira 0.6 sekonda para fundit. Kina avancoi në çerekfinale të Olimpiadës duke e mposhtur Australinë 76:74 të premten mbrëma.

Kina udhëhoqi 61:50, 7.09 sekonda para fundit me pikët e shënuara nga Wang Siyu. Më pas, australianet u kthyen në lojë dhe Jenna O’Hea realizoi dy trepikësha për ta barazuar rezultatin në 74:74, 2.1 sekonda deri në fund të gjithë ballafaqimit.