Tokio 2020

Marco Asensio ringjall karrierën në Lojërat Olimpike

 

Të gjithëve u kujtohen fjalët e dikurshme për Marco Asension, të cilat janë të ngjashme me ato që tani fliten për Pedrin.

Asensio ishte e ardhmja e Real Madridit dhe lojtari që do ta zëvendësonte Cristiano Ronaldon, insistonin në klubin madrilen. Ai shihej si njeriu që më në fund do ta thyente treshen e sulmit të Realit: Gareth Bale - Karim Benzema - Ronaldo. Gjithashtu pritej që Asensio ta udhëhiqte gjeneratën e ardhshme të Përfaqësueses së Spanjës.