Tokio 2020

Zbulohet rasti i parë me koronavirus në fshatin Paralimpik

Foto: AP
 

Një rast me koronavirus është zbuluar në fshatin në Lojërat Paralimpike në Tokio, vetëm pak ditë para fillimit të Lojërave, kanë thënë organizatorët të enjten, raporton BBC.

Personi që ka rezultuar pozitiv nuk është sportist dhe nuk është banor i Japonisë, është thënë nga organizatorët.