Video

Prokuroria nis hetimet për “dhomën e përgjimeve”, Kurti e quan “helaq” Thaçin

Prokuroria Speciale e Kosovës ka nisur hetimet për akuzat e presidentit Hashim Thaçi ndaj kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, dhe vartësve të tij, Haki Abazi e Xhelal Sveçla.

Presidenti Thaçi ka akuzuar që të tretë se kanë vizituar dhomën e përgjimeve në Telekomin e Kosovës tri ditë rresht, duke i ndalë kamerat aty.