Video

Grenelli synon krijimin e një zone ekonomike mes Kosovës e Serbisë

1

Takimi i 27 qershorit në Shtëpinë e Bardhë në Uashington mes Kosovës dhe Serbisë mund të prodhojë marrëveshje për krijimin e një zone të lirë ekonomike.

Këtë synim e ka shprehur emisari amerikan për dialogun, Richard Grenell, në një intervistë për televizionin Newsmax.