Video

Nga e shtuna në Prishtinë u regjistruan 54 raste pozitive me COVID-19

1

Një ditë pasi shifrat me Covid-19 në Kosovë kanë arritur në afër 150, kryeministri Avdullah Hoti ka kërkuar nga qytetarët kujdes maksimal për të përballuar valën e dytë të virusit dhe evituar mbylljen totale.

Përmes një statusi në Facebook ai ka shkruar se shifrat e të prekurve nga e shtuna janë bërë treshifrore, kurse numri i të prekurve brenda 24 orëve është dyfish më i lartë se i të shëruarve.