Video

Fitoren e VV-së, Isa Mustafa e quan populiste dhe jo të mirë për vendin

1
 

Populist dhe jo të mirë për Kosovën e ka quajtur kryetari në dorëheqje i LDK-së, Isa Mustafa, rezultatin e zgjedhjeve të së dielës.

Ka thënë se për të është e vështirë të shpjegojë rezultatin e dobët të LDK-së, derisa ka shtuar se në të nuk ka ndikuar largimi i Vjosa Osmanit, pasi sipas tij, votat e partisë i kanë shkuar Lëvizjes Vetëvendosje.