Video

9 të vdekur e 548 raste të reja, mbyllen 11 lokale për mosrespektim të masave

1
 

Numër i lartë i të prekurve me COVID-19 është regjistruar edhe të dielën në Kosovë. Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, në 24 orët e fundit, nga 4.193 persona të testuar me metodën PCR dhe rapid, 548 kanë rezultuar pozitivë.

Ndërkaq, janë regjistruar 9 raste të vdekjes duke e çuar totalin në 1.649.