Video

LDK-ja nuk e mohon se do të marrë pjesë në votimin e Osmanit për presidente

1
 

Të hapur e ka lënë mundësinë Lidhja Demokratike e Kosovës për pjesëmarrjen në votimin e zgjedhjes së kandidates për presidente, Vjosa Osmani.

Kryetari i ri i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se për një gjë të tillë do të vendosin pas takimit me Albin Kurtin e Vjosa Osmanin dhe pasi të koordinohen me organet e partisë.