Video

Takimi Kurti-Vuçiq vlerësohet jo i lehtë, palët nuk pajtohen për asgjë

1
 

E vështirë është vlerësuar nga BE-ja përballja e parë ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Palët nuk janë pajtuar për asgjë në takimin e ndërmjetësuar nga përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell, dhe emisari i posaçëm për dialogun, Miroslav Lajçak.