Video

Drojë për valë të re të COVID-19 gjatë vjeshtës

1
 

14 persona kanë vdekur dhe 583 të tjerë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 gjatë 24 orëve. Teksa numri i të infektuarve ka nisur të bjerë, IKSHPK-ja ka bërë të ditur se janë dërguar në Gjermani 282 mostra për detektim të variantit Mu. Shkaku i këtij varianti, ekspertët shprehin drojën për një valë të re Covidi gjatë vjeshtës

Një valë e re e COVID-19 paralajmërohet në Kosovë gjatë vjeshtës, shkaku i variantit Mu.

Ky variant, që është përhapur në mbi 40 vende të botës, është më rezistues e më i rrezikshëm.