Video

Maqedonia e Veriut në zi, 46 të vdekur në aksidentin me autobus

1
 

Dyzet e gjashtë persona kanë humbur jetën dhe 7 të tjerë janë lënduar në aksidentin tragjik që ka ndodhur mëngjesin e së martës në autostradën “Struma” në Bullgari. Autoritetet maqedonase kanë bërë të ditur se në mesin e viktimave, kryesisht shqiptarë, janë 12 fëmijë. Të tjerët thuhet se janë të rinj të moshave 20-30-vjeçare. Autobusi, i cili është pronë e kompanisë “Besa Trans”, në momentin e aksidentit po kthehej nga Stambolli në Shkup. Autobusi është rrotulluar e më pas është përfshirë nga zjarri. Shkaktarët e aksidentit ende nuk dihen

Dyzet e gjashtë persona kanë humbur jetën dhe shtatë të tjerë janë lënduar në aksidentin tragjik që ka ndodhur mëngjesin e së martës në autostradën “Struma” në Bullgari.

Të lënduarit në këtë aksident janë dërguar për trajtim në spitalin Pirogov në Sofje të Bullgarisë dhe thuhet se janë jashtë rrezikut për jetën. Autoritetet maqedonase kanë bërë të ditur se në mesin e viktimave janë 12 fëmijë. Të tjerët thuhet se janë të rinj të moshave 20-30-vjeçare.