Zgjedhjet 2019

Mustafa: Lista e LDK-së për deputetë përfaqëson identitetin dhe vlerat e Kosovës

 

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, përmes një postimi në Facebook ka vlerësuar listën e kandidatëve të këtij subjekti për deputetë, që do të jenë në garë gjatë zgjedhjeve të 6 tetorit.

Ai ndër të tjera këta kandidatë i quan të LDK-së dhe jo ardhacakë, ndërsa shton se renditja nuk pasqyron vlerat, as meritat e tyre, meqë, siç ka shkruar, "Po të ishte e mundur të gjithë do të kishin një numër”.