Zgjedhjet 2019

Veseli: Ne do të jemi garanci e integrimit, jo e izolimit

 

Ditën e tretë të fushatës zgjedhore Partia Demokratike e ka përmbyllur në qytetin e Shtimës.

Para qytetarëve, kandidati për kryeministër, Kadri Veseli ashtu siç e kishte nisur ditën, e përmbylli duke adresuar akuza të rënda ndaj dy liderëve të LDK-së dhe VV-së, duke e quajtur mundësinë e koalicionit të tyre si rrezik për izolimin e Kosovës dhe rritjes së korrupsionit.