Zgjedhjet 2019

Whitaker: Votoni për Veselin që forcon miqësinë me Amerikën, të tjerët e rrezikojnë

Foto: PDK
 

Matt Whitaker, ish-zyrtari i shtetit amerikan gjatë mandatit të Donald Trumpit, ka elektrizuar atmosferën në tubimin zgjedhor të PDK-së në qytetin e Gjilanit.

Ai ka thënë se SHBA-ja i mbështet njerëzit që e luftojnë korrupsionin dhe e forcon miqësinë me aleatët, bën me dije PDK-ja përmes një komunikate për media.