Zgjedhjet 2019

Veseli: Me PDK-në mësimdhënësit do të kenë dinjitet

 

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, njëherësh edhe kandidat për kryeministër, mbrëmë ka mbajtur tubim me mësimdhënës të Komunës së Prizrenit dhe me disa veprimtarë të sferave të kulturës dhe sportit, bëhet e ditur përmes një komunikate për media.

Në bisedë me mësimdhënësit Veseli, në prani të kandidatëve të PDK-së nga Prizreni, duke i falënderuar mësimdhënësit për përkrahjen e deritashme, në mes tjerash ka deklaruar se PDK-ja është parti e fjalës, është parti e mbajtjes së premtimeve dhe është parti e cila ka qenë dhe do të jetë e përkushtuar për arsimin më shumë se çdo parti tjetër.