Festa e VV-së përmes fotografive

Festa e VV-së përmes fotografive

07 October 2019 01:31

Një numër i madh i qytetarëve ka festuar në qendër të Prishtinës teksa Vetëvendosje ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme të 6 tetorit.

Vetëvendosje, që po prin teksa janë numëruar më shumë se 95 për qind të votave në total, ka marrë 195 mijë e 186 vota deri tash apo 25.7 për qind.

Në festën e VV-së në qendër të Prishtinës, kryetari i VV-së dhe kandidati për kryeministër Albin Kurti deklaroi se në Kosovë po “hapet një kapitull i ri”.

Fotoreporteri i Kohës Ditore, Driton Paçarada, sjell këto pamje:

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Dini4507/10/2019 10:08

Keshtu e ka demokracia: elektorati di te zgjedhe. Dhe, kesisoji ne zgjedhje fer e demokratike fitojne te gjithe. Se a do te jete kjo fitorja e shume pritur, varet nga menyra e qeverisjes e cila pritet qe te formohet shpejtazi. Koha nuk pret:sa me pare aq me mire. Gezuar...!

Shto koment

Të ngjashme