Haxhiu e Vetëvendosjes thotë se humbësit e zgjedhjeve tentojnë të shpëtojnë përmes rinumërimit

Haxhiu e Vetëvendosjes thotë se humbësit e zgjedhjeve tentojnë të shpëtojnë përmes rinumërimit

08 October 2019 14:21

Albulena Haxhiu e Vetëvendosjes ka komentuar ankesat e subjekteve politike në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa.

PDK, LDK dhe koalicioni Nisma-AKR-PD janë ankuar në PZAP me pretendimet për parregullsi, ka konfirmuar për KTV-në kryesuesi i PZAP-së.

Tani Haxhiu ka thënë se humbësit tentojnë të gjejnë shpëtim përmes rinumërimit.

“Që nga mëngjesi, kam pasur shumë mesazhe dhe telefonata nga qytetarë, miq e familjarë. Janë të shqetësuar lidhur me ndonjë tendencë për manipulim votash pas kërkesës për rinumërim. Qëndroni të qetë, mos u shqetësoni. Ne kemi personat përgjegjës që janë gardianët e vullnetit të qytetarëve. Padyshim subjektet që nuk kanë marrë mbështetjen nga qytetarët, tentojnë të gjejnë shpëtim nga rinumërimi. Qytetarët kanë folur me 6 tetor. Vullneti i tyre do të jetësohet”, ka shkruar ajo në Facebook.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme