Zgjedhjet 2019

Hoti thotë se për Fondin Sovran ende s’ka pajtim me VV-në, shpreson që qeveria e re të krijohet në nëntor

Foto: Driton Paçarada
 

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje ende nuk janë dakorduar në tërësi për programin ekonomik në qeverisjen e ardhshme, pasi për dy premtimet e dhëna nga VV-ja në fushatën zgjedhore, Fondin Sovran dhe për projektet energjetike, ende nuk është arritur dakordimi me LDK-në, edhe pse ka pasur diskutime maratonike.

Kështu ka deklaruar për KosovaPress, ish-kandidati për kryeministër dhe ish-ministri i Financave, Avdullah Hoti.