Mulhaxha-Kollçaku:Tendenca për t’i përjashtuar votat e mërgatës është akt qyqar Foto: Driton Paçarada / Koha Ditore

Mulhaxha-Kollçaku:Tendenca për t’i përjashtuar votat e mërgatës është akt qyqar

22 November 2019 22:07

Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, ka reaguar pas ankesës së koalicionit Nisma-AKR-PD për anulimin e 4.639 fletëvotimeve nga diaspora.

Ajo përmes një statusi në Facebook ka shkruar se mërgata nuk e meriton anulimin e këtyre votave. Mulhaxha-Kollçaku ka shkruar se vota nuk është pazar por vullnet i qytetarëve.

“Mërgata votoi me kohë dhe me zemër, vota e mërgatës nuk anulohet”, ka shkruar ajo.

Ajo e ka quajtur akt qyqar, tendencën për t’i përjashtuar votat e bashkatdhetarëve nga rezultati përfundimtar.

“Tendenca për t’i përjashtuar votat e bashkatdhetarëve nga rezultati përfundimtar përmes Gjykatës Kushtetuese është akt qyqar. Nuk kalon”, ka përfunduar ajo.

Lexo edhe: VV thotë se Nisma, përmes ankesës për votat e diasporës, po do të shpëtojë nga ndëshkimi i qytetarëve

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme